top of page

River Surf Tour 2022 - Brandýs nad Labem

Na říční vlně v Brandýse nad Labem se konal druhý závod české River Surf Tour 2022

Za krásné letní soboty se na nejstarší říční vlně v ČR v Brandýse nad Labem odehrála další zastávka prvního ročníku české River Surf Tour 2022 pod taktovkou Surfwave.cz. Závodu se zúčastnilo celkem 12 závodníků, mezi kterými nechyběli ani nejlepší river surfaři z prvního závodu v Roudnici nad Labem, a 5 závodnic.

V závodě můžu z kvalifikačních heatů postoupili vcelku přesvědčivě všichni favoriti do finále, kde Janek Moleš obhajoval své vítězství z prvního závodu. Jankovy jízdy v tréninku nasvědčovaly tomu, že s obhájením své průběžné vedoucí pozice nebude mít nejmenší problém, když nanečisto dokázal ustát i obáváné naskočení do vlny z kraje betonového koryta řeky, čímž si zasloužil obdiv všech přihlížejících. V závodě se však Janek rozhodl ze začátku sázet na jistotu, což se mu nepovedlo a po několika nepovedených vlnách se na jeho výkonu začala viditelně projevovat nervozita a tréninkové seběvědomí bylo tatam. Nebylo tak divu, že soupeři tohoto zaváhání využili a první místo ve finále získal stabilními výkony druhý nejlepší z Roudnice, Michal Kucha. Druhé místo ve finále vybojoval nadějný Radovan Jach před Antonínem Hybnerem, který obsadil stejně jako v Roudnici třetí příčku. Kolya Manul poslední závodní jízdou předskočil bezradného Janka Moleše a zajistil si tak čtvrté místo.

1. místo - Michal Kucha

2. místo - Radovan Jach

3. místo - Antonín Hybner

V závodě žen se předvedly samé nové tváře. Závodu se zůčastnilo celkem 6 závodnic, které byly rozlosovány do dvou kvalifikačních heatů, ze kterých vzešly 4 finalistky. V napínavém finále, kde se rozhodovalo až v posledních jízdách nakonec urvala vítězství Petra Kumpánová před mladičkou Eliškou Zaťkovou. Na třetím místě se umístila Ronja Rejšek a finálové pořadí uzavřela Nikola Svobodová.

1. místo - Petra Kumpánová

2. místo - Eliška Zaťková

3. místo - Ronja Rejšek

River Surf Tour vyvrcholí už za necelé dva týdny závodem v Českých Budějovicích. Průběžné pořadí tour naleznete zde: